Translate

czwartek, 18 czerwca 2026

Tryptyk koszykarski

 Po ostatnim przygotowaniu prezentów na zakończenie sezonu czułam ogromny niedosyt, szczególnie w hafcie krzyżykowym. A że badania okresowe (patrz okulista) wyszły mi idealnie to mialam konkretny znak "kobieto lecisz dalej z krzyżykami" 😊 Tylko standardowo, bez konkretnego celu pojawiły się pytania "co?" "po co?" "dla kogo?". Ku mojemu zaskoczeniu, praktycznie od razu pojawiły się odpowiedzi na wszystkie pytania. 

Co? Oczywiście cokolwiek związanego z basketem 🏀

Po co? A dlaczego by nie 😉 tak wiem wiem, bardzo konkretną odpowiedź 

Dla kogo? Odpowiednia osoba chyba pojawiła się jako pierwsza odpowiedź 😁

Czyli pomysł już był...ale...cokolwiek związanego z basketem, to znaczy co...piłka, kosz, zawodnik...hmmm...coś co pokazywałoby jakąkolwiek akcję...może blok...nie to za mało..dwutakt trochę ciężko pokazać na jednym hafcie...przewijając nieskończone ilości wzorów jeden mnie zainteresował..zawodnik w trakcie rzutu...ale coś mi brakowało. A gdyby tak dodać coś przed i coś po, np. zawodnik przed rzutem, w trakcie rzutu i po rzucie. TAK! IDEALNIE! Z pomocą przyszla mi sztuczna inteligencja, którą poprosiłam o wygenerowanie odpowiedniego wzoru haftu. Nie od razu mi siadło, ale po doprecyzowaniu TO BYŁO TO!

Kiedyś już wspominałam że lubię wzory monochromatyczne i tak też zrobilam tym razem.  Powstał tryptyk koszykarski. Do haftu oczywiście użyłam muliny Ariadna.

Dodam, że prezent oprawiony i wręczony. I mam ogromną nadzieję, że się spodobał 😊













poniedziałek, 1 czerwca 2026

Zakończenie Szkolnej Ligii Koszykówi

 Dobra, więcej mnie tu nie ma niż jestem. Ale takie życie, są inne obowiązki i pasje. Rękodzieło niezmiernie jest częścią mnie, ale nie wypełnia już mojego życia. Koszykówka mnie pochłonęła bez reszty 😁 Rękodzieło pozostaje głównie na zamówienia. A że z Klubu syna UKS KADET OŚWIĘCIM (tak reklama 🤣) mieliśmy zakończenie sezonu Szkolnej Ligii Koszykówki to była okazja na moje robótki ręczne. W sumie to co roku robię podziękowania dla trenerów i sędziów. Mega to lubię 😁 Dodatkowo w tym roku zrobiłam podziękowanie również dla prezesa klubu, robi kawał świetnej roboty. Ogarnąć to wszystko to jest niezły wyczyn. 

A teraz co w tym roku zrobiłam 

1. Świeczki- dla trenerów "Relaks" o zapachu zielonej herbaty i bambusa. Zasługują na odrobinę relaksu po treningach i meczach 😁 Dla sędziów "Zapach lata" czyli owocowy mix, który też relaksuje 😉










2. Mydełka- dla wszystkich w kształcie piłek koszykarskich o zapachu owocowym 






3. Haft krzyżykowy- dla trenerów piłki, a sędziów gwizdki 





A dla Prezesa był duży haft, duża świeca relaks i mix rzeczy które zostali sędziowie i trenerzy 





niedziela, 2 czerwca 2024

I'm back i 2 duże zamówienia

 Cześć wszystkim po długim czasie. Przyznaję się, zaniedbałam bloga, ale nie zaniedbałam robótek ręcznych. Wręcz przeciwnie, oprócz kiermaszów wpada mi mnóstwo zamówień. Hitem jest świeczka Latte. 

Wszystko to muszę pogodzić z pracą oraz treningami syna. Młody zaczął trenować koszykówkę. A co, pochwalę się 😁

Obiecałam paru osobom, że wrócę na bloga, także postaram się wrzucać cokolwiek od czasu do czasu 🤣

Aktualnie jestem podczas robienia 8 zestawów dużych, 17 zestawów małych oraz 1 prywatnego dużego. Także na nudę nie narzekam 😁

Pokażę ostatnie 2 zamówienia. Pierwsze to  podziękowanie dla sędziów, sędziujących w Szkolnej Lidze Koszykówki, a drugie podziękowanie dla trenerów drużyn, biorących udział w turnieju SLK.  Dla sędziów była Latte, brelok piłki koszykowej oraz podkładka pod kubek z logo Wydziału Sędziów. Dla trenerów była kawa we filiżance, mydełko oraz brelok piłki koszykowej. 







sobota, 14 maja 2022

Haft krzyżykowy z haftem czarnym

 Jakiś czas dowiedziałam się o aplikacji Coricamo Cross Stitch na urządzenia mobilne. Można pobrać tam kilka bezpłatnych wzorów. Apkę ściągnęłam z ciekawości. Ale gdy zobaczyłam dwa wzory, no cóż...w głowie od razu miałam plan dla kogo wyhaftuję 😉  Trochę mi to zajęło, ponieważ po drodze wpadł kiermasz wielkanocny, który wypadł bardzo dobrze. 😁

Ale wracając do mojego projektu, jest to połączenie haftu krzyżykowego i haftu czarnego. Sądzę, że jest to połączenie ciekawe i wygląda pięknie. 

Liliowiec jak i Słoneczniki zostały już wręczone osobie dla której były robione. O mało nie zostałam uduszona, ale przeżyłam 😜 Hafty bardzo się spodobały, a dla mnie to ogromna radość. Tradycyjnie użyłam muliny Ariadna, a ramki wybrałam drewniane w tradycyjnej bieli. 











środa, 24 listopada 2021

Zabawa z żywicą epoksydową

 No to pierwsze koty za płoty, można by rzec. Żywicę epoksydową kupiłam już jakiś czas temu, ale szczerze miałam stracha, aby zacząć z nią robić. W końcu przyszedł czas, że się odważyłam i powiem Wam, że to naprawdę świetna zabawa. Oczywiście, moje produkty nie są idealne, ale są pierwsze i napewno kolejne będą lepsze. Poniżej efekty mojej zabawy 😉









Świeczek ciąg dalszy

 Potrzebuję dodatkowych godzin w dobie i przynajmniej dodatkowych 2 par rąk. I wtedy myślę, że zdążę z produkcją na kiermasz. A i jeszcze więcej energii 😜 Jarmark za niecały miesiąc, a ja głęboko w...lesie 😉 Niby coś tam tworzę, ale jest tego stanowczo za mało i za wolno. Ale, aby trochę podnieść się na duchu, to zwalę to na jesienno-zimową aurę i brak sił po pracy 😁 Jestem wytłumaczona, prawda? 

Żeby nie było, ostatnio kilka nowych świeczek wpadło. 

Kilka w kokosie o zapachu świątecznym (pomarańcza, cynamon), lawenda z kokosem, po prostu kokos i wielki puchar lodowy o zapachu truskawki, jagody i maliny z lodami miętowymi. Czekolada też pachnie czekoladą, a owoce owocami. Wszystko oczywiście zrobione z wosku sojowego.






niedziela, 7 listopada 2021

Jarmark i naturalne świece

 




UWAGA! 

Jeśli się nic nie zmieni, a pandemia nie zamknie nas w domach, to już 19.12.2021, w Oświęcimskim Centrum Kultury, odbędzie się Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy (9.30-17.30). I jak to zwykle bywa, będę tam również ja, ze swoją rękodzielniczą twórczością 😉 ZAPRASZAM 

A powiem Wam, że powoli rozszerzam mą twórczość. Póki co, zaczęłam od świec. 

Świece są naturalne, z wosku sojowo-kokosowego, robione przeze mnie, w zaciszu domowym, jak tylko czas i siły po pracy pozwalają 😜

Moje nowe dziecię Kawunia pachnącą (tu zaskoczenie) kawą 😁😆